Логін:  
Пароль:  Новини по категоріям
Місто
Район
Політика, Економіка
Надзвичайні події, Кримінал
Культура, Мистецтво
Освіта, Спорт
Статті, Публікації
Інші новини
Календар новин
«  Серпень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Канали

Слідкуйте за новинами з порталу на головній сторінці Яндекса, додавши віджет.

добавить на Яндекс
Реклама

Новини

Всі новини » Культура, Мистецтво » 2011 » Серпень » 9


Чекаємо на новий фестиваль “Остання столиця” (орієнтовна програма)

  Військово-історичні фестивалі – характерна ознака модерного  європейського та світового культурного ландшафту. Військово-історичні, театралізовані заходи на полях минулих битв або на тлі величних пам’яток історії, архітектури й фортифікації є вже декілька десятиліть нормою цивілізованого світу, що згадуючи у такий спосіб конфлікти минулого, вибудовує принципи мирного співіснування та співробітництва народів. Віддаючи шану визначниім історичним подіям та їх учасникам, нинішні покоління вивчають історію для того, щоби не повторювати її трагічних сторінок, Нації, що ворогували в минулому, нині об’єднуються довкола ідей спільного будівництва мирного майбутнього й процвітання.

  Прикладами таких фестивалів, які приваблюють сотні тисяч глядачів, є Ватерлоо у Бельгії, Лейпціґ та Йєна у Німеччині, Аустерліц та Біла Гора у Чехії, Булонь, Нормандія та Рамійї у Франції, Ґрюнвальд тощо.

  Для України досвід проведення таких фестивалів також вже не є новиною. У м. Кам’янці-Подільському вже традиційно проводиться Міжнародний військово-історичний фестиваль ” TERRA HEROICA” (цьогоріч –  з 29 вересня – 2 жовтня), присвячений подіям Визвольної війни 1648-1654 рр. під проводом Богдана Хмельницького.

  Засобом реалізації мети фестивалю «Остання столиця» є відтворення силами учасників клубів військово-історичної реконструкції України (учасники зі Львова, Києва, Луцька, Кам’янця-Подільського) видатних подій Перших визвольних змагань України 1917-1921 років. Відомо, що у буремний час революцій у колишніх Російській та Австро-Угорській імперіях та у Німеччині, у наступному періоді громадянської війни та інтервенції, Кам’янець-Подільський неодноразово ставав ареною бойових дій, драматичних поворотів у долях людей та відіграв значну роль у житті молодої української держави. Від червня і до листопада 1919 року у місті Кам‘янці перебував уряд і командування Дієвої армії УНР на чолі з Головним отаманом С.В. Петлюрою, у період 1919 років Кам’янець і прилеглі території були ареною боїв українських, російських «червоних» та «білих» армій, різноманітних повстанчих та партизанських загонів, а також тереном операцій радянсько-польської війни.

  Концепція фестивалю передбачає видовищні заходи,під час яких у яскравих образних формах буде віддано шану всім тим нашим пращурам, хто під різними прапорами і сповідуючи різні ідеологічні погляди, кожен по-своєму відстоював право на майбутнє народу. Як це часто бувало у буремній українській історії, українці билися у лавах усіх без винятку арміях Перших визвольних змагань та Громадянської війни на теренах колишньої Російської імперії. Основну увагу передбачається зфокусувати на кам’янецькому періоді УНР, пам’ятних місцях, пов’язаних з видатними діячами новітньої історії України, буремними воєнними подіями 1919-1920 років у Кам’янці.

  У меморіальних та батально-історичних дійствах, насичених аутентичними деталями, широко висвітлюватимуться всі аспекти військового мистецтва, воєнного  побуту , тактики, одностроїв, озброєнь та спорядження армій УНР та ЗУНР, Червоної армії, т. зв. «Збройних сил півдня Росії» Денікіна/ Російської армії барона Врангеля, Війська Польського та участь українців у складі армій сторін конфлікту. Такий концептуальний підхід, фактично створення візуалізованої "машини часу”, що переносить учасників і глядачів дійства на 90 років у минуле, дозволяє позбавити Програму відзначення 90-ліття кам’янецького періоду УНР елементів політичної кон’юнктури.

  Враховуючи те, що на фестивалі буде гідно представлено всі протиборствуючі у сторони,  фестиваль може вдало підтримати ідею про єдність українців у сьогоднішній єдиній країні. Прадіди нинішніх громадян України у складі армій розколотого війною та революціями суспільства билися один проти одного хто за соціальні, хто за національні, хто за утопічні ідеї, а нині їхні правнуки є громадянами єдиної країни. Перетворення полів  битв і протистоянь минулого на на місця пам’яті й примирення є гідним засобом відновлення історичної пам’яті, вагомим інструментом військово-патріотичного виховання молоді, важливим засобом до єднання громадян України довкола ідей соборності та єдності. З практичної точки зору,така концепція видовищних заходів здатна створити сприятливу атмосферу для розвою міста Кам’янця-Подільського, що вже віддавна обрав сферу туризму і відновлення історичних пам’яток, а головне – історичної пам’яті, у якості головної стратегії поступу.

  Фестивалі –   важливі й знакові події у житті міста Кам’янця-Подільського, концепція розвитку якого передбачає пріорітетний розвиток туристичної інфраструктури, перетворення міста на «туристичну Мекку» України з особливою увагою до величної історії міста, історичник пам’яток, створення неповторної атмосфери анімації історичного простору міста-фортеці над Смотричем.

  Щиро сподіваємось, що фестиваль «Остання столиця» в майбутньому стане ще однією візитівкою нашого міста!

ОРІЄНТОВНА ПРОГРАМА ВІЙСЬКО-ІСТОРИЧНОЇ РЕКОНСТРУКЦІЇ
ФЕСТИВАЛЮ "ОСТАННЯ СТОЛИЦЯ”

19.08.2011 р. (п`ятниця)
До 18.00 - початок заїзду; облаштування табору. - Стара фортеця
18.00 - нарада ГВІР*. - Стара фортеця

20.08.2011 р. (субота)
07.00 - підйом, сніданок. - Стара фортеця
10.00 - загальне шикування, отримання вводних на день. - Стара фортеця
10.45 - урочисте покладання квітів до меморіальної дошки С.В.Петлюри підрозділами ДА УНР. - Вірменський ринок
11.00 - Навчання підрозділів, облаштування позицій. Висування підрозділів на позиції. - Троїцька площа, Польський ринок, Вірменський ринок
14.30-16.00 - військово-історична реконструкція «Кам`янець 1919»**. - Троїцька площа, Польський ринок, Вірменський ринок
16.00 - Загальне шикування учасників, парад ГВІР. - Вірменський ринок
20.00
- Розпис караулів та патрулів. - Стара фортеця

21.08.2011 р. (неділя)
11.00 - Показові виступи учасників фестивалю. Паблік дісплаей. - Стара фортеця
12.00 - Закриття фестивалю. - Стара фортеця
13.00 - Згортання таборів, від`їзд учасників. - Стара фортеця

*ГВІР – Група Військово –Історичної Реконструкції
**сценарій в стадії узгодження з учасниками
Кам'янець-Подільська міська рада

Додав(ла): -ljova- | Переглядів: 795
Коментарів: 0


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Підприємства

  УТОС, УВП
  Банк Глобус
  КредоБанк
  Війсково-інженерний інститут при ПДАТА
  Маршрутне таксі №3а

Оголошення

  Будівництво басейнів Кам’янець-Подільський.
  ТУР-ВІДПУСТКА “6 ДНІВ У ЗИМОВИХ КАРПАТАХ”(вар...
  СТРАХОВКИ на ВІЗИ!
  Дерев'яні, металеві сходи Кам’янець-Поділ...
  Дизайн інтер'єру Кам’янець-Подільський

Коментарі

  Магазин - це кошмар. Купили телефон Lenovo, ц...
911 комп`ютерна техніка
  яка ціна Iphone 5? і чи можна взяти в кредит ...
911 комп`ютерна техніка
  У вас є Lenovo A528?
911 комп`ютерна техніка
  Відпочивали в серпні. Дорога - жах, краще їха...
Сонячна Долина, садиба смт Стара Ушиця
  03849 3-12-51
Автовокзал Кам'янець-Подільський
Copyright Kam-Pod.in.ua © 2008-2018.


При використанні матеріалів сайту, гіпер-посилання на kam-pod.in.ua обов'язкове.