Логін:  
Пароль:  Новини по категоріям
Місто
Район
Політика, Економіка
Надзвичайні події, Кримінал
Культура, Мистецтво
Освіта, Спорт
Статті, Публікації
Інші новини
Календар новин
«  Липень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Канали

Слідкуйте за новинами з порталу на головній сторінці Яндекса, додавши віджет.

добавить на Яндекс
Реклама

Новини

Всі новини » Інші новини » 2010 » Липень » 29


Рівень органічної забрудненості річок перевищує нормативи у 6 разів

  Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області відслідкувала гідрохімічний стан річок області в створах постійного моніторингового спостереження. За офіційними даними рівень забруднення басейну трьох великих річок Дністер, Дніпро, Південний Буг погіршився.

  Як повідомила заст.начальника відділу інструментально-лабораторного контролю, старший державний інспектор з ОНПС Хоменко С.В., забруднення органічними речовинами збільшилось, як для водойм господарсько-побутового так і для водойм рибогосподарського призначення. Лабораторні дослідження показали, що органічне забруднення для водойм господарсько-побутового призначення перевищувало нормативи від 1,4 рази (створ № 47, р.Хомора, нижче смт.Понінка, Полонського р-ну) до 6,4 рази (створ № 95, р.Калюс, с.Карижин, Віньковецького р-ну); для водойм рибогосподарського призначення – від 1,1 рази (створ № 58а, р.Тернавка, с.Панасівка, нижче м.Дунаївці) до 5,5 рази (створ № 2, р.П.Буг, с.Червона Зірка, Хмельницького р-ну).

  Забруднення річок амонієм сольовим дещо збільшилось. У І півріччі 2010 року виявлено перевищення нормативів ГДК в 1,3 – 4,3 рази. Найбільші перевищення зафіксовано у створах № 1 (р.П.Буг, м.Хмельницький, Гречани) та № 75 (р.Гуска, м.Шепетівка). У минулому році перевищення по даному показнику становило 1,1 – 2,7 рази.

  Зафіксовано незначне перевищення по нітритах. Даний показник перевищує ГДК для водойм рибогосподарського призначення в 1,1 – 3,8 рази. У відповідний період минулого року концентрація нітритів в поверхневих водах була більшою і перевищувала норму в 5,5 рази.
На протязі І півріччя 2010 р. фіксувалось забруднення річок синтетичними поверхнево-активними речовинами. Їх концентрація перевищувала нормативні показники в 1,3 – 12,9 рази. Найбільш значне перевищення виявлено в річці Калюс, створ № 95 (с.Карижин, Віньковецького р-ну) – в 12,9 рази. Незважаючи на виявлені перевищення стан поверхневих вод по даному показнику покращився, його концентрація зменшилась, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, більше ніж у 1,4 рази.

  Забруднення річок області фосфатами, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, збільшилось. Найбільш суттєві перевищення виявлено в р.П.Буг (створ № 2, с.Червона Зірка, Хмельницького р-ну) – в 5,2 рази та в р.Косецька (створ № 76, м.Шепетівка, біля містка) – в 13,5 рази. В І півріччі 2009 року концентрація фосфатів в річках перевищувала норматив у 1,1 – 7,5 рази.
Наявність у поверхневих водах солей важких металів, зокрема заліза, порівняно з відповідним періодом 2009 року, збільшилось. Найвищі концентрації солей заліза з перевищенням нормативів у 3,5 – 4,6 рази спостерігались у річці Косецькій (м.Шепетівка) та р.Дністер (с.Рудківці, Кам’янець-Подільський р-он) відповідно.

  Незначні перевищення спостерігались у більшості річок області. Солі міді реєструвались в річках північної частини області з перевищенням нормативів у 4 – 7 рази, південної частини області в 3 – 10 рази, центральної частини області в 2 – 8 рази. Концентрація міді, у порівнянні з відповідним періодом 2009 року, зменшилась, стан річок дещо покращився.
Перевищення концентрації нікелю і цинку зафіксовано в усіх річках області. Їх концентрації перевищують нормативи ГДК для водойм рибогосподарського призначення в 1,4 – 8 раз, що також є погіршенням ситуації, у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

  Протягом І півріччя 2010 року в перевірених створах не виявлено перевищень по нітратах, хлоридах, сульфатах, сухому залишку, нафтопродуктах.

  Незначне збільшення концентрацій деяких забруднюючих речовин у річках області пояснюється великою кількістю дощів, які випали протягом звітного періоду .

  Кисневий режим усіх річок області в межах норми.

  За результатами лабораторних досліджень, на момент перевірки, не виявлено перевищень забруднюючих речовин в р.Смотрич (с.Устя та с.Голосків Кам’янець-Подільського р-ну), Вовк (смт.Летичів), Збруч (с.Юринці, Городоцького р-ну). Річки області забруднюються зливовими каналізаціями міст та підприємствами, які скидають свої зворотні води без достатньої очистки. До переліку таких підприємств відносяться: КП «Білогір’яводоканал», ТОВ «Білогір’ямолокопродукт», ТОВ «Шепетівський гранкар’єр», с.Рудня Новенька, Шепетівського р-ну КП «Житловик», смт.Стара ушиця, Кам’янець-Подільського р-ну.

  Керівники підприємств, недостатньо очищені зворотні води яких потрапляють у поверхневі води, притягуються до адміністративної відповідальності, а підприємству нараховуються збитки за нанесення шкоди навколишньому природному середовищу.

За матеріалами ДЕІ в Хмельницькій області
Моя газета+

Додав(ла): -ljova- | Переглядів: 586
Коментарів: 0


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Підприємства

  Туристична агенція Сінькевич Л.І.
  Україна, санаторій с. Маків
  Дитячий світ
  Подільські Товтри, національний природний пар...
  ForumAuto, СТО

Оголошення

  Дерев'яні, металеві сходи Кам’янець-Поділ...
  Жалюзі, ролети Кам’янець-Подільський
  Участок 0, 81 га в Камянце-Подольском
  Будівництво басейнів Кам’янець-Подільський.
  СТРАХОВКИ на ВІЗИ!

Коментарі

  Магазин - це кошмар. Купили телефон Lenovo, ц...
911 комп`ютерна техніка
  яка ціна Iphone 5? і чи можна взяти в кредит ...
911 комп`ютерна техніка
  У вас є Lenovo A528?
911 комп`ютерна техніка
  Відпочивали в серпні. Дорога - жах, краще їха...
Сонячна Долина, садиба смт Стара Ушиця
  03849 3-12-51
Автовокзал Кам'янець-Подільський
Copyright Kam-Pod.in.ua © 2008-2018.


При використанні матеріалів сайту, гіпер-посилання на kam-pod.in.ua обов'язкове.