Логін:  
Пароль:  Новини по категоріям
Місто
Район
Політика, Економіка
Надзвичайні події, Кримінал
Культура, Мистецтво
Освіта, Спорт
Статті, Публікації
Інші новини
Календар новин
«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Канали

Слідкуйте за новинами з порталу на головній сторінці Яндекса, додавши віджет.

добавить на Яндекс
Реклама

Новини

Всі новини » Політика, Економіка » 2013 » Січень » 16


В Новий рік з новим податком

  Податковим кодексом України запроваджено новий місцевий податок, а саме податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Законом №4834  встановлено, що ст.265 «Податок на нерухоме майно» Податкового кодексу набрала чинності  з 1 січня 2013р. Оскільки податок є новим для його платників, розглянемо детальніше деякі аспекти його застосування.

  Платники  податку До платників податку належать власники об’єктів житлової нерухомості – фізичні особи, а також юридичні особи, які створені та здійснюють діяльність відповідно до законодавства України.

  Крім того, платниками цього податку є власники об’єктів житлової нерухомості – нерезиденти-громадяни, які мають постійне місце проживання за межами нашої держави, в тому числі ті, які тимчасово перебувають на території  України.

  Юридичні особи і суб’єкти підприємницької діяльності, що не мають статусу юридичної особи з місцезнаходженням за межами нашої держави, які створені та проводять діяльність у нормативно-правовому полі іноземної держави.

  У разі перебування об’єктів житлової нерухомості у спільній частковій або спільній сумісній власності кількох осіб визначення платників податку на нерухоме майно здійснюється таким чином:
    - якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
    - якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений в натурі, платником податку є одна з таких осіб-власників, визначена за їх згодою, якщо інше не встановлено судом;
    - якщо об’єкт житлової нерухомості перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділений між ними в натурі, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Об’єкти оподаткування

  Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової нерухомості, а саме: будівлі, віднесені згідно з нормативно-правовими актами до житлового фонду, дачні та садові будинки.

  Відповідно до ст. 14 Податкового кодексу об’єкт  житлової нерухомості поділяються на такі типи:
    - житловий будинок — будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законодавством, і призначена для постійного проживання;
    - итловий будинок садибного типу — житловий будинок, розташований на  окремій земельній ділянці, який складається із житлових та допоміжних приміщень;
    - прибудова до житлового будинку — частина будинку, що розташована поза контуром його капітальних зовнішніх стін і має з основною частиною будинку одну або більше спільних капітальних стін;
    - квартира — ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене для постійного проживання;
    - котедж — одно-, півтораповерховий будинок невеликої житлової площі для постійного чи тимчасового проживання з присадибною ділянкою;
    - кімнати у багатосімейних (комунальних) квартирах — квартира, в якій мешкають двоє чи більше квартиронаймачів.

База оподаткування

  Базою оподаткування є житлова площа об’єкта житлової нерухомості.

  База оподаткування об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється органом ДПС на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно.

  Державний реєстр речових прав на нерухоме майно — єдина державна інформаційна система, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об’єкти та суб’єктів цих прав.

  Для юридичних осіб база оподаткування обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів, які підтверджують право власності на нього.

Пільги щодо сплати податку

  Податковим кодексом передбачено пільги щодо сплати податку на нерухоме майно у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта житлової нерухомості. Зокрема, зменшується база оподаткування об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи:  для квартири — на 120 м2;  для житлового будинку — на 250 м2.

  Причому таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа – платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Ставки податку

 Сільська, селищна або міська рада встановлює ставки податку за 1 житлової площі об’єкта житлової нерухомості у таких розмірах:
    -  для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 м2 та житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 м2 ставки податку не можуть перевищувати 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
    - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 м2, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 м^, ставка податку становить 2,7% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Порядок обчислення суми податку

  Податкові органи обчислюють суму податку на нерухоме майно для фізичних осіб та до 1 липня звітного року за місцезнаходженням нерухомості надсилають податкове повідомлення-рішення, про суму податку, що підлягає сплаті, а також платіжні реквізити (тобто рахунок).

  Юридичні особи самостійно обчисляють суму цього податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього року подають до податкової служби за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Сплата податку

  Податок сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до відповідного бюджету.

  Фізичні особи сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

  Юридичні особи сплачують податок авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

  Сектор взаємодії із засобами масової інформації та  громадськістю
Кам’янець-Подільської ОДПІ
Кам’янець-Подільська районна державна адміністрація

Додав(ла): -ljova- | Переглядів: 532
Коментарів: 0


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Підприємства

  Sela
  Приват Банк
  Деталь.COM.UA
  МКС, комп'ютерна мережа
  Кам'янець-Подільський державний історични...

Оголошення

  Участок 0,81 га в Камянце-Подольском
  СТРАХОВКИ на ВІЗИ!
  Жалюзі, ролети Кам’янець-Подільський
  Участок 0, 81 га в Камянце-Подольском
  Дерев'яні, металеві сходи Кам’янець-Поділ...

Коментарі

  Магазин - це кошмар. Купили телефон Lenovo, ц...
911 комп`ютерна техніка
  яка ціна Iphone 5? і чи можна взяти в кредит ...
911 комп`ютерна техніка
  У вас є Lenovo A528?
911 комп`ютерна техніка
  Відпочивали в серпні. Дорога - жах, краще їха...
Сонячна Долина, садиба смт Стара Ушиця
  03849 3-12-51
Автовокзал Кам'янець-Подільський
Copyright Kam-Pod.in.ua © 2008-2018.


При використанні матеріалів сайту, гіпер-посилання на kam-pod.in.ua обов'язкове.