Логін:  
Пароль:  Новини по категоріям
Місто
Район
Політика, Економіка
Надзвичайні події, Кримінал
Культура, Мистецтво
Освіта, Спорт
Статті, Публікації
Інші новини
Календар новин
«  Березень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Канали

Слідкуйте за новинами з порталу на головній сторінці Яндекса, додавши віджет.

добавить на Яндекс
Реклама

Новини

Всі новини » Освіта, Спорт » 2011 » Березень » 4


Збір юних техніків, винахідників та раціоналізаторів України

  З 23 по 26 лютого 2011 року у м. Києві на базі оздоровчого табору «Лідер» було організовано відпочинок учасників Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких, винахідницьких та раціоналізаторських розробок.

  На форум з’їхались представники 19 команд із всіх областей України, автономної Республіки Крим (недвижимость в Крыму) та м. Києва.

  Урочисте відкриття Всеукраїнського збору юних техніків, винахідників та раціоналізаторів відбулось у актовому залі оздоровчого табору «Лідер». Із вступним словом привітання до учасників звернувся директор Українського державного центру позашкільної освіти (УДЦПО) Віталій Володимирович Ткачук і побажав юним технікам-винахідникам творчих успіхів та перемоги у конкурсі. Також відбулась зустріч з професором, доктором фізико-математичних наук, завідуючим кафедрою металознавства Національного технічного університету України «КПІ» Зауличним Ярославом Васильовичем, який прочитав лекцію на тему: «Міжатомна взаємодія – причина існування світу».

  А наступного дня (24 лютого) всі учасники Всеукраїнського збору юних техніків, винахідників та раціоналізаторів відвідали І Всеукраїнську виставку-звіт дитячої творчості «Країна юних майстрів» у якій взяли участь понад 800 учасників.

  Кам’янчанин – дев’ятикласник із СЗОШ №5 Кушнір Олексій також став учасником цієї виставки. Він демонстрував свій винахід «Безнасосна станція поливу садів та городів» на виставці, яку відвідав президент України Віктор Федорович Янукович. Президент зацікавився цією дивовижною машиною. У бесіді з Олексієм Кушніром президента України Віктора Федоровича Януковича цікавили технічні характеристики станції та її перевага перед насосними станціями. Впевнені відповіді гуртківця Кам’янець-Подільської філії Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Кушніра Олексія задовольнили президента. День завершився екскурсією до Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної Війни 1941-1945 рр.».

  А самим інтригуючим був третій день. Всеукраїнський конкурс науково-дослідницьких, винахідницьких та раціоналізаторських розробок проводився у Національному технічному університеті України «КПІ». У конкурсі взяли участь команди Автономної Республіки Крим, областей України, міст Києва та Севастополя, а також команда Українського державного центру позашкільної освіти, члени територіальних відділень Малої академії наук. (всього 19 команд, 57 учасників). Склад команд – 3 учасники та керівник. Конкурс проводився за розділами:
    1. Матеріалознавство, новітні матеріали, технології та обладнання у промисловості і сільському господарстві.
    2. Транспортні системи та обладнання. Авіація і космонавтика.
    3. Інформаційні та комунікаційні технології.
    4. Охорона навколишнього середовища та енергозбереження.
    5. Науково-дослідницька, експериментальна та конструкторська діяльність у машинобудуванні.

  Хмельницьку область представляли:
    І. Кушнір Олексій Іванович – Кам’янець-Подільська філія Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (СЗОШ №5, 9 клас – капітан команди, авіамодельний гурток, керівник Сомик Василь Олександрович) у секції «матеріалознавство, новітні технології та обладнання у промисловості і сільському господарстві» - діюча модель «Без насосна станція поливу садів та городів» та секції «Науково-дослідницька, експериментальна та конструкторська діяльність у машинобудуванні» - «Комбінований пристрій юного радіоконструктора». (гурток «Технічного дизайну» – кер. Луданний Павло Олександрович).

    ІІ. Ващук Сергій Михайлович – позашкільний навчальний заклад «Грицівська школа сприяння здоров’ю» Шепетівського району. 10 клас (гурток «Винахідників та раціоналізаторів» – керівник гуртка Швець Микола Якович). У секції «Охорона навколишнього середовища»  – представлена розробка «Екологічно-безпечні технології та альтернативна енергетика». Секція: «Науково-дослідницька, експериментальна та конструкторська діяльність у машинобудуванні» – розробка «Технічна творчість для космонавтики».

  ІІІ.  Букшань Дмитро Олегович – ЗОШ №1, 9 клас, Старо-Костянтинівська СЮТ – гурток авіамоделювання (керівник гуртка Гильов Володимир Олександрович). Секція: «Транспортні системи та обладнання, авіація і космонавтика» – представлена розробка – «Радіокерована модель літака «Катан 3D». Секція «Науково-дослідницька, експериментальна та конструкторська діяльність у машинобудуванні» – представлена розробка «Дисковий шліфувальний верстак».

  За підсумками виступів у конкурсі-захисті наукових робіт та винаходів команда Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді (керівник команди – Луданний Олександр Григорович) здобула перемогу та основний приз змагань – Кубок України. (із великою перевагою над суперниками у 153 очки). Всього юні Хмельничани набрали 398 балів, а на другому місці такі команди, як Черкаської області, АР Крим та Дніпропетровської області – відповідно по 245, 241, 237 балів.

  Вагомий внесок у перемогу команди зробив юний кам’янчанин Олексій Кушнір (Кам’янець-Подільська філія ХОЦНТТУМ). У юного авіамоделіста дві перемоги в індивідуальному заліку: 1 – місце за діючу модель-розробку «Без насосна станція поливу садів та городів» (на винахід подано заявку для патентування) – 88 балів, та 3 – місце за «Комбінований пристрій юного радіо конструктора» – 60 балів. Ще одну нагороду (2 – місце) та 68 балів у командний залік здобув 10 класник із  Грицівської школи сприяння здоров’ю – Ващук Сергій. Третій учасник із Старо-Костянтинова – Букшань Дмитро, хоча в індивідуальному заліку нагород не здобув, але його вагомий внесок у загальну перемогу команди (124 бали) Хмельницького ОЦНТТУМ.

  Після завершення конкурсу учасники зустрілись із доктором технічних наук, професором Національного технічного університету України (КПІ), деканом інженерно-фізичного факультету Лободою Петром Івановичем. Він привітав усіх учасників із завершенням конкурсу. Запросив майбутніх випускників до вступу у НТУУ «КПІ» на інженерно-фізичний факультет та повідомив приємну новину, що для переможців вже двері ВУЗу відкриті.

  В останній день всім учасникам вручили дипломи та журнал «Юний технік», а переможці одержали дипломи І-ІІІ ступенів та цінні подарунки.

  А юні Хмельничани одержали головний приз – кубок та диплом І ступеня за командну перемогу. Отже підсумок виступу – І місце в загальному заліку, І, ІІ та ІІІ місця в індивідуальному заліку. Так вдало ми ще ніколи не виступали.

  Перемога здобута завдяки підтримці начальника обласного управління освіти і науки – Очеретянка Віктора Івановича, директора ХОЦНТТУМ – Гончарука Григорія Макаровича, міського голови м.Кам’янця-Подільського  – Сімашкевича Михайла Євстафійовича, начальника Кам’янець-Подільського міського управління освіти – Старченко Світлани Володимирівни, директора Кам’янець-Подільської СЗОШ №5 – Танської Тетяни Вільгельмівни, директора Грицівської школи сприяння здоров’ю  Шепетівського району Шампаніної Поліни Сергіївни, директора Старокостянтинівської СЮТ Турбана Володимира Ілліча, депутата Кам’янець-Подільської міської ради – Крочака Ярослава Адамовича, директора Кам’янець-Подільської СЮТ – Слободяна Сергія Васильовича його заступника Боровика Василя Васильовича, керівникам гуртків – Гуменюка Віктора Афанасійовича і Швеця Миколи Васильовича та усім батькам учасників, педагогам за надану допомогу у підготовці команди юних винахідників та раціоналізаторів.

О.Луданний
Керівник команди 2011 року, директор Кам’янець-Подільської філії ХОЦНТТУМ, Заслужений працівник освіти України, заступник голови ТВР України.

  На фото:
    1. Переможець в командному та індивідуальному заліку капітан команди, кам’янчанин Олексій Кушнір з кубком України та діючою моделлю «Безнасосна станція для поливу садів та городів».
    2. Президент Віктор Федорович Янукович знайомиться із винаходом «Безнасосна станція для поливу садів та городів» юного винахідника із Кам’янця-Подільського Кушніра Олексія.
    3. Команда – переможець 2011 року.
Кам'янець-Подільська міська рада

Додав(ла): -ljova- | Переглядів: 937
Коментарів: 0


Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Підприємства

  Райфайзен Банк Аваль
  Будинок офіцерів
  Accord
  Колeктивне швейне підприємство
  Мак Смак, піцерія

Оголошення

  Будівництво басейнів Кам’янець-Подільський.
  Дизайн інтер'єру Кам’янець-Подільський
  Жалюзі, ролети Кам’янець-Подільський
  Узаконення земельних ділянок в Кам’янець-Поді...
  Участок 0,81 га в Камянце-Подольском

Коментарі

  Магазин - це кошмар. Купили телефон Lenovo, ц...
911 комп`ютерна техніка
  яка ціна Iphone 5? і чи можна взяти в кредит ...
911 комп`ютерна техніка
  У вас є Lenovo A528?
911 комп`ютерна техніка
  Відпочивали в серпні. Дорога - жах, краще їха...
Сонячна Долина, садиба смт Стара Ушиця
  03849 3-12-51
Автовокзал Кам'янець-Подільський
Copyright Kam-Pod.in.ua © 2008-2018.


При використанні матеріалів сайту, гіпер-посилання на kam-pod.in.ua обов'язкове.